Maraş Girişimi

Geleceğimizin Birleştiği Yer

Parasal konular da örgütlü, aleni olmayan hiçbir şeyi desteklemiyoruz. Biz çağrı yapana kadar da kimsenin Adımıza para toplamamasını belirtiyoruz.

Halkımızın, Pazarcık’ta, Terolar bölgesine yapılacak mülteci kampına karşı, 3 Nisan’da düzenlediği direniş nöbetine askerlerin gaz bombaları ile saldırması sonucu, gazdan etkilenerek hastaneye kaldırılan 82 yaşındaki Mor Ali Kabayel, yaşamını yitirdi.

Maraş'da 100 yıldan fazladır mecburi iskan, göçertme, Termik santral, Çimento ve şimdide Konteyner Kentle bitirlmek isteniyor.

Maraş Girişimi yönetimi Almaya’nın Mainz kentinde yaptığı toplantıda Maraş Konferansı yapma kararı aldı

09.04.2016 Cumartesi günü saat 13:00 da Maraş Girişimi'nin çağrısıyla Frankfurt, Mainz ve çevresindeki derneklerin desteğiyle Frankfurt Konsolosluğu önünde bir Mitinig düzenlenecek. 

Sivricehüyük (Aşağı Terolar) Mevkine yapılacak kampa itiraz dilekçelerine Karhramanmaraş Valiliğinin cevabı

NAV-DEM olarak  Basta Avurpa Maras Grisimi  Güc birligi ve ABDEM bilesenleri ile birlikte OVAMIZA VE ONURUMUZA DOKUNMA adiyla  Almanyada 15-16 Nisan tüm sehirlerde MARAS yalniz degil yürüyüs ve Mitingler yapacagiz.

Maraş Girişimi ve Paris Pazarcık Elbistan Halk Evi  çağrısıyla yapılacak olan mitingde; “Terolar yalnız değildir, ovama dokunma, onuruma dokunma, Pazarcık’a IŞİD kampı istemiyoruz” denilecek.

 Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul Sivricehöyük Köyüne Çadırkent Kurulması iddialarını Başbakan'a sordu

- OVAMA DOKUNMA!

- TEROLAR YALNIZ DEĞİLDİR!

- İŞİD’İ BESLEYEN AFAD KAMPI İSTEMİYORUZ!

AFAD kampı yapımında diğer bir hesap da Pazarcık sınırları içinde yapılacak Ağır sanayi bölgesi için  ‘ucuz emek’ elde edebilmek.

Maraş Girişimi 7 Haziran'da herkesi HDP’ye sahiplenerek güçlü bir irade göstermesi çağrısında bulundu

BASINA VE KAMUOYUNA!..  Gençliğimize yönelik saldırılar, bize duyulan kin ve nefretin göstergesidir!

Maraş Girişimi sözcülüğü Aşağı Terolar / Sivricehüyük mevkiine yapılmak istenen Konteyner kente ilişkin basın açıklaması yaptı

Maraş Girişimi 2014 İstanbul Konferansı Sonuç Bildirgesi