Maraş Girişimi

Geleceğimizin Birleştiği Yer

Home

TEROLAR İÇİN HERKES PARA TOPLAMASIN

Parasal konular da örgütlü, aleni olmayan hiçbir şeyi desteklemiyoruz. Biz çağrı yapana kadar da kimsenin Adımıza para toplamamasını belirtiyoruz.

Terolar Eylemliliği birçok kez gündemleştirmemize rağmen maalesef örgütsüz bir tarz da devam ediyor. Çeşitli yerler de iyi niyetle veya bireysel isim yapma kaygılarıyla Terolar için komiteler, Platformlar ya da bireysel inisiyatifler kuruluyor.

Bir Halk Haraketliliğinin bir kabarış olarak böyle gelişmesi Halk Direnişlerinin doğası gereğidir. Lakin bu çabalar kendi için de bir hukuk oluşturup merkezi bir birlikteliğe kavuşmadığı müddetçe olumsuz sonuçlara yol açacağı da kesindir.

Şu an Avrupa da Parasal konular da bu tür sıkıntılar yaşanmaktadır. Kimi çevreler ya da bireyler Avrupa’nın çeşitli yerlerinde, düğünler de Terolar ile dayanışma adına para toplamaktadırlar. Kimin bu Paraları topladığı Direnişteki arkadaşlara nasıl aktardığı konusun da bir kontrol ve denetim mekanizması oluşmamıştır. Bundan dolayı Halkımızın kafasında şimdiden soru işaretleri oluşmakta, ortam bulandırılmaktadır.

Biz Maraş Girişimi olarak ülkede Direniş de yer alan arkadaşlarla bu konu da birçok kez görüştük. Arkadaşlar “şimdilik” bir sıkıntılarının olmadığını, eylem yerini ziyaret edenlerin gerekli maddi desteği sağladıklarını belirttiler.

Dolayısıyla bugüne kadar herhangi bir yer ve biçimde Terolar için Para toplama gibi bir çağrı yapmadık ve Para da toplamadık.

Bir ihtiyaç söz konusu olduğunda bunu resmi olarak duyurur ve çağrı yaparız. Parasal konular da örgütlü, aleni olmayan hiçbir şeyi desteklemiyoruz. Biz çağrı yapana kadar da kimsenin Adımıza para toplamamasını belirtiyoruz.

Terolar direnişine en büyük destek Parayla değil bizzat Terolar’a gidilerek verilir.

Be vesileyle Direnişteki Halkımızı selamlıyor bütün Maraşlı ve dostlarını bir kez daha Terolar’a davet ediyoruz.

 

Maraş Girişimi

30.04.2016

Template Design Memo